Повишен тон

Постоји ли „таленат“ за играње, или смо ми помало заборавили да оплеменимо свакодневицу на дечји начин – забавним, менталним и физичким покретачем и креативном рекреацијом између света маште и правила?

Лишће је било новац, морао си да се „заледиш" када те у „вијама" неко дотакне, прекривач на кревету био је узбуркано море, а патос пун љутих ајкула; нисмо се љутили ако последњи уђемо пијунима у кућице, а ратовали смо само на табли са тенкићима, или јурећи по крају уз ономатопеју пушака. Потом дође матрица живота у одраслом, зрелом свету, а игре се забораве у необележеној кутији у мозгу, подруму или на тавану.
Можемо ли их поново открити? Како се данас играју клинци, да ли их родитељи лако прате, и како се уопште играју и одрасли, умеју ли, памте ли, забављају ли се?
О овој наизглед неозбиљној, а ипак толико важној теми, доколици и игри, причамо са различитим генерацијама, уз примере како у неким фирмама остављају простора и за овакво растерећење - забављање умова натопљених монотоним шаблонима свакодневних обавеза.
Водитељ: Круна Пинтарић
Повишен тон Повишен тон

Autor:
Београд 202

Од понедељка до четвртка отварамо теме које нас муче и боле, оне о којима избегавамо да разговарамо aли и оне о којима разговарамо повишеним тоном. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом