Србија у полуфиналу, Норвежанке на коленима!

Србија - Норвешка 28:25 (крај). У финалу пре финала рукометашице Србије направиле су прави подвиг и после дивовске борбе победиле светског и олимпијског шампиона Норвешку са 28:25 (15:16). У борби за финале 20. децембра, против Пољске. Играч утакмице фантастична Драгана Цвијић! У Арени оборен рекорд - 15.923 посетиоца.

Рукометашице Србије пласирале су се у полуфинале првенства света пошто су у Београду, у четвртфиналу, савладале селекцију Норвешке са 28:25 (15:16).

Изабранице Саше Бошковића оствариле су прави подвиг и после дивовске борбе током целог меча срушиле браниоца титуле и актуелног олимпијског шампиона. Јунакиње тријумфа биле су Сања Дамњановић и Драгана Цвијић са по осам голова, као и несавладиви голман Катарина Томашевић.

Србија се у борби за финале 20. децембра, такоће у Београду, састаје са Пољском, која је у Новом Саду победила Француску са 22:21 (11:8).

Србија је направила велики преокрет, пошто је у другом полувремену губила са 21:16, а онда је направила серију од 11:2, повела са 27:23 и тада јој је остало да у последња три минута сачува победу.

Утакмицу у Београдској арени посматрала су 15.923 гледаоца, што је нови рекорд на светским првенствима у рукомету за жене.

Србија је прва повела, али је онда Норвешка преузела контролу меча и брзо стекла осетнију предност - 5:2, а нешто касније и 7:4. Наше рукометашице су у првом полувремену промашиле три седмерца, али је Дамњановићева постигла гол у последњој секунди те деонице за само гол заостатка - 15:16.

Домаћи тим је веома лоше почео друго полувреме, а Норвежанке су тада постигле четири гола и дошле до предности од 20:15, односно 21:16 у 26. минуту.

Тада су Српкиње "загризле" и почеле да играју као у трансу, да би у 47. минуту изједначиле преко Цвијићеве - 21:21. Србија није искористила следећи напад, а онда је Катарина Томашевић одбранила седмерац, да би капитен Андреа Лекић дала гол за прво вођство после почетка меча - 22:21.

Публика у Арени тада је почела здушно да бодри домаћи тим, поготово пошто су Катарина Крпеж и Драгана Цвијић постигле по гол, а нарочито када је после поготка Норвежанки, Дамњановићева дала још један за великих 26:22, пет минута пре краја.

Српкиње су успеле да сачувају предност и забележе велику победу.

Кретање резултата на мечу можете погледати овде:

21.44 - Крај меча, Србија је у полуфиналу првенства света! Савладан је светски и олимпијски шампион Норвешка са 28:25. Играч утакмице: Драгана Цвијић!

21.37 - Контра Србије, Катарина Крпеж за четири гола предности - 27:23!

21.34 - Оборен рекорд светских првенстава - 15.923 навијача у Арени!

21.30 - Катарина Крпеж доноси два гола предности - 23:21!

21.29 - Анреа Лекић за вођство Србије - 22:21!

21.24 - Изједначење - 21:21! Поново Драгана Цвијић из седмерца!

21.23 - Фантастична Катарина Томашевић брани седмерац, Србија у прилици да изједначи.

21.21 - Феноменална Драгана Цвијић из седмерца доводи Србију поново на минус један - 21:20.

21.13 - Драгана Цвијић постиже први погодак за нашу селекцију у другом полувремену - 16:20.

21.17 - Седми минут наставка, 4:0 за Норвешку која води са 20:15.

21.06 - Почела друга деоница игре. Норвежанке одмах постижу погодак за 17:15.

20.51 - Полувреме! Погодак Андрее Лекић у последњој секунди првог полувремена - 16:15 воде Норвежанке.

20.48 - Асистенција Сање Дамњановић за Драгану Цвијић - 13:12, само гол предности за Норвежанке.

20.40 - Трећи промашени седмерац за Србију. Фантастична Линде брани шут Биљане Филиповић, остаје 10:6.

20.30 - Дамњановићева смањује на 7:4, али Норвежанке у наредном нападу погађају из седмерца.

20.28 - Четири гола предности за Норвежанке - 7:3, Бошковић принуђен да затражи тајм-аут.

20.26 - Сања Дамњановић постиже свој 31 погодак на шампионату - 5:3.

20.24 - Нова брзоплетост у нападу након које је "севнула" контра и Норвежанке воде са три гола предности - 5:2.

20.22 - Голман Норвешке поново брани седмерац! Овај пут непрецизна Сања Дамњановић.

20.20 - Кристина Линде брани седмерац нашем капитену - 2:2.

20.17 - Капитен Србије Андреа Лекић из седмерца за вођство Србије - 1:0.

20.15 - Почео меч у Арени! Око 15.000 навијача бодри наше девојке у борби против светских и олимпијских шампионки.

19.50 - У другом четвртфиналу, рукометашице Бразила савладале су у Београду селекцију Мађарске после продужетака са 33:31. Сусрет је након 60 минута игре завршен нерешено - 26:26 (12:11) и у наставку су одиграна чак четири продужетка од по пет минута, а Бразилке су се боље снашле у последњем, играле смиреније и биле прецизније, па су заслужено прошле међу четири најбоља тима на Светском првенству, што је њихов највећи успех у историји ове игре. У борби за финале, Бразилке ће играти против победника меча Данска - Немачка.

19.40 - Рукометашице Пољске пласирале су се у полуфинале првенства света пошто су у Новом Саду, у четвртфиналу, савладале селекцију Француске са 22:21 (11:8). Пољакиње у борби за финале чекају победника сусрета између Србије и Норвешке, који се игра вечерас од 20.15 у Београду.