Извор: РТС

Нови трилер у Манили, Немци одјавили Американце и заказали финале са Србијом

Кошаркаши Немачке савладали су Сједињене Америчке Државе у полуфиналу Мундобаскета 113:111 и тако заказали дуел са Србијом у финалу (недеља, 14.40). Американци ће у борби за бронзану медаљу играти са селекцијом Канаде (недеља, 10.30).

НБА Немци америчким оружјем савладали САД и тако обезбедили финале са Србијом

Рафални обрачун у Манили приредили су кошаркаши Немачке и Сједињених Америчких држава. На крају меча "панцери" су били бољи 113:111 и тако заказали дуел са Србијом у финалу Мундобаскета (недеља, 14.40).

Американци ће у борби за треће место играти против Канаде (недеља, 10.30).

Американци су на овом мечу играли без Брендона Инграма. Немачка је већ у раној фази утакмице стекла предност која је у једном тренутку износила и десет поена разлике.

Немци су играли паметно, лопту спуштали под кош, а доста поена су постигли и из скокова у нападу.

Играла се брза кошарка у првом делу меча, а Американци су немачким кошаркашима као и Литванцима, допустили отворене шутеве за три поена. Немци су то знали да искористе.

Кошаркаши САД-а су били у заостатку више од 30 минута. Андреас Обст је излазећи из блокова погађао тројке, а Денис Шрудер је знао кад треба да успори напад.

Немачка је у трећој деоници убацила 35 поена и ту четвртину добила са 11 разлике. Ипак, како се меч ближио крају, Американци су топили предност.

САД су се више ослањале на шут за три поена, а напади им нису деловали организовано.

Шрудер јесте био лош против Летонаца у четвртфиналу и шутирао четири од 26 из игре, међутим, сада је убацио неколико важних поена у последњој четвртини и дириговао нападом "панцера".

На крају, немачки кошаркаши, иако се играло на велики број поена, имали су задовољавајућих 58 одсто шута из игре. Додуше, исто као Американци.

Обе екипе су добро шутирале за три поена, имале су око 45 одсто убачених шутева.

Ентони Едвардс је меч завршио са 23 поена, највише код Американаца, међутим, у кључним моментима меча је пропустио да узме два шута и лопту дао Немцима у руке. САД други пут узатопно не стижу до финала Мундобаскета.

У Немачкој селекцији најефикаснији је био Андреас Обст са 24 поена, уз 50 одсто шута за три. Пратио га је Данијел Тајс са 21 поеном.

Немачка ће у финалу Мундобаскета играти са Србијом (недеља 14.40), док ће Американци одмерити снаге се селекцијом Канаде у борби за бронзу. Оба меча можете пратити у директном преносу у недељу на Првом програму РТС-а.

Крај меча, победа Немачке над Американцима 113:111

Немачка је нанела Американцима други пораз на турниру и у недељу ће се против Србије борити за златну медаљу.

40' Последњи секунд меча, Немачка води 111:113

Пришли су Американци на само два поена минуса, али до краја утакмице остало је пола секунде.

После тајм-аута напад је за немачку.

40' Немачка води 109:113

Пола минута до краја меча, Немачка има 4 поена предности.

Обст је погодио још једну тројку, поентирао је и Шредер са полудистанце. На другој страни Ривс брзо закуцава, а онда Бонга прави фаул у нападу.

39' Само пола коша предности за Немачку 107:108

Мину и по до краја, Американци прилазе на само поен заостатка.

37' Американци прилазе на 103:106

Тројкама Ривса и Едвардса, Американци прилазе на само три поена минуса, до краја меча остало је 3 минута и 17 секунди.

Тајм-аут за Гордија Херберта, селектора Немачке.

35' Немачка води 96:106

Одржавају немаци предност, па на средини последње деонице и даље имају 10 поена предности.

Бонга се истакао у одбрани немачког тима, док Американци имају мање расположених играча у нападу.

Пет минута до краја регуларног дела финала, могу ли Американци да избегну пораз?

Двоцифрена предност Немаца пред последњу деоницу - 84:94

Скоро 100 поена убацили су Немци за три четвртине и заслужено воде против Американаца.

Немачки тим делује сигурније прецизније, организованије у одбрани, па не чуди што имају 10 поена предности пред одлучујућих 10 минута.

Американци су се погубили у хаотичном нападу, који је део њиховог стила, али за сада не ломе противника, већ су они на коленима.

Франц Вагнер је најефикаснији у немачком тиму са 20 поена, по 19 су додали Обст и Тајс. На другој страни Едвардс има 17, а Бриџис 15.

27' Немачка повећава предност на 75:84

Како утакмица одмиче, Немци делују све самоувереније, док Американци играју у таласима.

Вагнеру и Тајсу придружио се и Обст, који је убацио већ 16 поена.

23' Немачка поново води 64:70

После периода изједначене игре и резултатске клацкалице, Немачка поново долази до осетније предности.

Неповезана игра у нападу америчког тима натерала је Стива Кера да затражи нови тајм-аут.

Настављен је меч у Манили

Полувреме, САД - Немачка 60:59

После 20 минута игре Американци имају минималну предност.

У утакмици без одбрана, углавном гледамо изједначен резултат. Немаци су стекли 10 поена предности у једном тренутку, али су их Американци стигли и од тада гледамо резултатску клацкалицу.

У америчком тиму Едвардс и Бриџис убацили су по 15 поена, Вагнер је постигао 14, а Тајс 13 у немачком тиму.

Немачка је очигледно одлучила да се надтрчава са противником, а да ли ће се та тактика исплатити, сазнаћемо по завршетку меча.

17' Немци поново преорећу - 48:52

Серијом 8:0, Немачка поново долази до вођства, па слектор САД Стив Кер мора да затражи минут одмора.

14' САД има предност 45:41

И даље се игра изузетно брзо, напади трају свега неколико секунди, а таква ига погодује Американцима који долазе до предности.

После прве деонице Немачка води 31:33

Изузетно ефикасна прва четвртина, а Немци су је решили у своју корист захваљујући веома брзој игри у нападу и високом проценту шута из игре (5/6 за два, 4/8 за три).

"Панцери" су имали и двоцифрену предност, али Американци нису желели да понове грешку из меча са Литванијом, када су дозволили противнику да се одлепи, што на крају нису успели да надокнаде.

Франц Вагнер и Андреас Обст већ су убацили по 9 поена, на другој страни Микел Бриџис има 7, Ентони Едвардс 6.

Оба селектора већ су користила по десеторицу играча у првих 10 минута.

6' Двоцифрена предност Немачке 15:25

Серија тројки немачких кошаркаша доноси двоцифрену предност већ на половини прве четвртине.

4' Немачка боље отвара меч - 4:9

Неколико лепих потеза Немачке у нападу, ако и неколико промашених отворених шутева Американаца доносе "панцерима" поечтну предност.

Почео је меч

Почетна петорка Американаца

За Американце меч почињу: Брансон, Харт, Бриџис, Едвардс и Џексон.

Стартна петорка Немачке

Немачка утакмицу почиње са петорком: Шредер, Обст, Вагнер, Тајс и Фојгтман.

Интониране су химне у Манили

Интониране су химне Немачке и САД, ускоро почиње друго полуфинале у Манили.

САД и Немачка у борби за друго полуфинале на Мундобаскету

Кошаркаши САД и Немачке играју други полуфинални меч на Светском првенству, а победник ће у недељном финалу играти против Србије.