Извор: РТС

Србија је поново шампион Европе у баскету!

Баскет 3x3 репрезентација Србије поново је шампион Европе, пошто је у финалу савладала Литванију 22:20.

Пето узастопно европско злато за Србију, Стојачић још једном погодио за победу

Двојком Страхиње Стојачића при резултату 20:20, Србија је савладала Литванију и пети пут узастопно попела се на кров Европе.

У знатно измењеном саставу у односу на тим који је постао шампион света, Србија је још једном показала да нема премца у баскету 3x3.

Литванци су пружили велики отпор, можда су имали и малу помоћ судија у појединим тренуцима, али су "орлови" са свиме изашли на крај и додали још једну златну медаљу у своју ризницу.

Литванија је боље отворила меч, повела 5:2, али је Србија брузо ухватила прикључак, а тројком Бранковића дошла и до предности.

Стојачић и дебитант Којић узели су ствари у своје руке, а Бараћ је цео финални меч одиграо са повређеним коленом.

"орлови" су стигли до убедљиве предност 20:16 и чинило се да је крај близу.

Ипак, Литванија погађа двојку, па онда добија и два слободна бацања после сумњивог фаула, па је на 20:20 имала напад за победу.

Ипак, промашили су Литванци шут за три поена, а онда је "Доктор Стрејнџ", Страхиња Стојачић, узео лопту и руке и хладнокрвно погодио двојку за велику радост српског тима.

Србију су на Европском првенству у Јерусалиму представљали Страхиња Стојачић, Стефан Којић, Марко Бранковић и Немања Бараћ.

Србија је шампион Европе!

Успела је Литванија да изједначи 20:20, али је Страхиња Стојачић погодио двојку за тријумф и пето узастопно европско злато.

Србија на поен до злата - 20:17

Води Србија 20:17 и један кош јој недостаје за ново злато.

После тајм-аута напад ће имати Литванија.

Србија преокреће на 16:13

Важну двојку убацио је Бранковић, а онда Којић из улаза доноси и три поена предности "орловима".

Тајм-аут за Литванију.

Велика борба у финалу, Литванија води 12:11

Ухватио је српски тим прикључак и сада Литванија има само поена предности.

Бољи почетак Литваније 2:3

Литванци су кренули серијом 3:0, али Стојачић узвраћа двојком.

Почео је меч

Нападом за Србију почео је финални меч.

Баскеташи Србије и Литваније излазе на терен

У току је представљање екипа које су се нашле у финалу - Србије и Литваније.

Злато за Холанђанке

Баскеташице Холандије освојиле су прво злато на европским првенствима, пошто су у финалу савладале Шпанију 21:18.

Ускоро ће на терен баскеташи Србије и Литваније.

Касни почетак финалног меча

Због техничких проблема, програм на Европском првенству био је прекинут у неколико наврата, па сатница не иде по предвиђеном пласну.

У току је финални меч женског турнира између Шпаније и Холандије, а затим ће на терен у Јерусалиму баскеташи Србије и Литваније.

Бронза за Летонију

Бронзану медаљу освојила је Летонија, која је после великог преокрета савладала Француску 22:19.

Французи су убедљиво почели и стекли 9 поена предности (12:3), али је Летонија, на крилима Ласманиса, који је убацио 13 поена и погодио шут за победу, дошла до великог преокрета и трећег места на турниру.

"Орлови" желе пету узастопну титулу

Србија је на претходна четири Европска првенства освајала златну медаљу, а у финалу 2021. године у финалу је савладала управо Литванију.

Баскеташи Србије и Литваније у борби за европско злато

Баскеташи Србије и Литваније играју у финалу Европског првенства у Јерусалиму.

"Орлови" су победили Аустрију и Израел у групи, Холандију у четвртфиналу, па Летонију у полуфиналу.

Литванија је такође без пораза -  у групи су савладане Чешка и Намчка, у четвртфиналу Белгија, а у полуфиналу Француска.