Извор: РТС

Судије прекинуле меч у Мадриду, нова победа Партизана за вођство од 2:0 у серији

Кошаркаши Партизана савладали су Реал и други пут у Мадриду 95:80, у четвртфиналној серији Евролиге. Меч прекинут на мање од два минута пре краја, због туче на терену. Трећи меч на програму је у уторак, а домаћин ће бити црно-бели у београдској Арени. Партизан води 2:0 у серији и још једна победа је неопходна екипи Жељка Обрадовића да се пласира на фајнал-фор.

Партизан из Мадрида носи две победе, у Београду две меч-лопте за фајнал-фор

И други пут у три дана кошаркаши Партизана савладали су мадридски Реал у гостима, овога пута 95:80, иако меч није одигран до краја.

Немоћ "краљевског" клуба дошла је до изражаја на мање од два минута до краја, када је Љуљ изузетно неспортски фаулирао Пантера, који је одреаговао на провокацију, па је дошло до опште туче на терену.

Судије се гледале снимак и установиле, да је велика већина играча обе екипе учествовала у физичком обрачуну и да нема довољно играча да се утакмица настави.

Пре прекида Партизан је био доминантан у "Визинк арени". Црно-бели су водили од самог старта меча, у неколико наврата имали и по 17-18 поена предности, а акако је кренуло вероватно би Реал добио "стотку" у својој кући.

Црно-бели су пуцали из свих оружја и још једном ове сезоне имао петорицу двоцифрених играча - Егзум 19, Нанели 16, Ледеј 15, Пантер 14, Лесор 10.

На другој страни најупорнији је био Руди Фернандез са 16 поена, колико је додао и Марио Хезоња.

Покушавао је Реал да хвата прикључак, у томе чак и успео у једном моменту. Средином друге деонице домаћи састав пришао је на минус три, али је Партизан је одбио тај, али и остале налете Мадриђана.

Партизан је у потпуности надиграо Реал, који је често изгледао као аматерска екипа, што је екипа Жељка Обрадовића умешно користила и нападала најслабије тачке екипе Ћуса Матеа.

Велики проблем за домаћи састав био је изостанак Валтера Тавареса, који се повредио у првој утакмици, до је и Појрије изашао на терен после операције слепог црева.

Ништа од тога није занимало црно-беле, који су играли своју игру, не обазирући се на честе протесте Мадриђана код судија.

Ипак, остаје да се види ко ће од играча Партизана бити кажњен због туче, али и да се процени тежина повреде Дантеа Егзума, којег је рвачким захватом на терен бацио Јабуселе.

Партизан је учинио оно што су многи сматрали да је немогуће, да два пута савлада Реал у гостима и дође до огромне предности у четвртфиналној серији Евролиге.

Наредни меч, па и два уколико буде потребе, играће се у Београду, а Мадриђане у београдској Арени очекује врео дочек, нарочито после туче коју су иницирали.

Утакмица је завршена, победа Партизана 95:80

Судије су установиле да нема довољно играча да се меч настави и послале играче у свлачионицу.

Победа Партизана 95:80.

И даље прекид у Мадриду

Ситуација се смирила, али судије и даље гледају ко је од играча две екипе учествовао у тучи, односно ко ће бити дисквалификован, а ко може да настави утакмицу.

Подсетимо, судије су Латишевс из Летоније, Роћа из Португалије и Радовић из Хрватске.

39' Туча на терену

Све је закувао Серхио Љуљ изузетно грубим фаулом на Пантеру. Два играча су ушла у физички конфликт, а онда је Јабуселе крвнички насрнуо на Егзума.

Судије гледају видео-снимак како би установиле ко је крив.

39' Партизан има велику предност 95:80

Ушли смо у последња два минута, а Партизан одржава високу предност 95:80.

После тројке Ледеја, навијачи домаће екипе почели су да напуштају "Визинк центар".

36' Црно-бели воде 89:73

Разноврсна игра у нападу Партизана, последња четири напада завршавала су четворица играча и сви су постизали поене (тројке Пантера, Егзума и Ледеја и полагање Аврамовића).

Мање од пет минута до краја меча, црно-бели имају 16 поена предности.

32' Партизан на +17

Изузетно тешку тројку уз звук сирене погађа Кевина Пантер и Партизан на старту последње деонице има најубедљивију предност на мечу - 79:62.

31' Последња деоница почиње техничком грешком за Реал

Нанели је погодио слободно бацање, Партизан има 14 поена предности - почиње последња четвртина.

После три деонице Партизан води 75:62

Још једном сјајна одбрана црно-белих доноси резултат, па црно-бели пред одлучујућих 10 минута има 13 поена предности.

Пуца Партизан из свих оружја, сви играчи на терену дају свој допринос - Лесор пожртвованошћу, Нанели поентерски, а тројку је убацио и "невидљиви" Ледеј.

На другој страни Руди Фернандез је преузео одговорност, убацио три тројке у трећој деоници, али нема помоћ саиграча.

Нанели је на 15 поена, Егзум је убацио 13, Пантер 11, а Лесор 10. Руди је постигао 16 поена, Хезоња 12, а Појрије 10.

27' Партизан одбија још један налет Реала - 64:52

Добром одбраном црно-бели одбијају још један налет мотивисаног противника.

Пантер је убацио тројку, онда и Нанели два слободна бацања, па Партизан поново има двоцифрену предност.

25' Нанели погађа тројку уз фаул!

Изузетно важну тројку погађа Џејмс Нанели уз звук сирене, али и уз четврту личну Венсана Појријеа.

Партизан бежи на 57:48.

23' Реал прилази на 53:45

Матео друго полувреме почиње комбинованом одбраном, зоном која је збунила црно-беле.

Лесор је фантастично закуцао, па лупио и рампу Родригезу, али Реал користи грешке у нападу црно-белих и спушта се на једноцифрен минус.

21' Настављен је на меч

Настављена је утакмица, напад Реала почео је Ћаћо Родригез, који није улазио у игру у првом полувремену.

Обрадовић: Контрола скока је кључна

Тренер Партизана кратко је прокоментарисао прво полувреме утакмице и разлику у односу на први меч.

"Другачија је игра без Тавареса. Контролишемо скок, имамо више напада у односу на први меч", рекао је тренер црно-белих.

Полувреме, Партизан води 51:37

Феноменална партија црно-белих у првих 20 минута донела је 14 поена предности на полувремену.

Реал у појединим моментима делује прилично збуњено на терену, што Партизан користи и игра своју игру.

Егзум је убацио 11 поена, Пантер 8, а Смаилагић и Нанели по 7, на другој стрни Хезоња има 12, Руди Фернандез 7.

И даље је висок проценат шута црно-белих за два поена (11/17), уз пет тројки и само два промашена слободна бацања (14/16).

Црно-бели још увек имају већи број скокова, али и мање изгубљених лопти.

Све је на страни црно-белих у првом полувремену утакмице у "Визинк центру".

18' Партизан на +15

Води Партизан 47:32, на мање од два минута до полувремена.

Пантер одличан и у одбрани и у нападу, као и Мадар, Нанели је прецизан са линије за слободна бацања, па Партизан први пут на мечу има 15 поена предности.

16' Партизан одбио налет Реала 40:30

Смаилагић је унео потребну енергију Партизану, за кратко време постигао 7 поена, уз једно монструозно закуцавање, па Партизан поново има двоцифрену предност.

Тајм-аут за Матеа.

14' Реал прилази на 31:28

Више од три минута у другој деоници црно-бели без поена, што Реал користи и преко Хезоње (12 поена) прилази на само минус три.

Изузетно агресивна одбрана домаћина доноси резултат и серију 7:0, па први тајм-аут на мечу тражи Жељко Обрадовић.

После 10 минута Партизан води 31:21

Сјајна игра црно-белих у првој четвртини донела је и двоцифрену предност.

Реал је шутевима за три поена (Хезоња и Фернандез) држао прикључак, али онда се разиграо Данте Егзум, који већ има 11 поена.

На то је и Нанели погодио прву шутнуту тројку на мечу, па Партизан на први предах одлази са значајном предношћу.

Одлични проценти шута црно-белих (двојке 7/10, тројке 3/7), а играчи Партизана имају и више скокова од противника - 11:7.

7' Црно-бели имају предност 18:9

Брзо је Реал испунио бонус, па црно-бели сада поентирају са линије за слободна бацања.

Егзум је заменио Мадара и убацио четири везана пенала.

5' Партизан води 11:5

Наставио је Партизан са добром игром у нападу, али пробудио се и Реал. Вилијамс-Гос је убацио тројку, а онда и Дек полагање, али на другој страни још једном погађа Лесор.

Појрије је експресно ушао на терен, као и преискусни Серхио Љуљ, који није улазио у игру у првој утакмици.

2' Сјајан почетак Партизана - 7:0

Одличан почетак меча за црно-беле, који долазе до предности 7:0 и терају Ћуса Матеа да тражи тајм-аут већ у другом минуту утакмице.

Мадар је поенима отворио меч, Пантер наставио где је стао у првом мечу, а Лесор искористио што Реал у овим тренуцима игра без центра.

1' Почео је меч

Почео је дуел у Мадриду, први напад за црно-беле.

Почетних 5 Партизана

Жељко Обрадовић одлучио је да утакмицу почну Мадар, Пантер, Папапетру, Ледеј и Лесор.

Стартна петорка Реала

За Реал утакмицу почињу Вилијамс-Гос, Муса, Дек, Јабуселе и Рендолф. Матео почиње без класичног центра.

Спремни су и кошаркаши Реала

Реал дефинитивно без Тавареса, вратио се Појрије

Валтер Таварес није на списку играча који ће наступити за Реал у другој утакмици против Партизана.

Уместо њега, у саставу је Венсан Појрије, који је претходне три седмице одсуствовао са терена због операције слепог црева.

Још једна измена у тиму Реала - уместо Фабијана Козера у саставу је Алберто Абалде.

Црно-бели се загревају у Мадриду

Мадрид спреман за други меч

У првој утакмици "Визинк центар" није био испуњен до последњег места, Реал очекује да вечерас буде другачије.

Арбитри у "Визинк ценру"

Летонац Олегс Латишевс, Португалац Фернандо Рока и Сретен Радовић из Хрватске судиће други меч четвртфинала плеј-офа Евролиге између Реала и Партизана.

Један од најбољих кошаркаша Реала Валтер Таварес повредио је лигаменте левог колена на почетку другог полувремена прве утакмице и неизвестан је његов наступ у другом дуелу.

Коначну одлуку донеће тренер Ћус Матео пред почетак меча.

Кевин Пантер проглашен је за најкориснијег играча првих мечева четвртфинала Евролиге.

Управо је тројка капитена Партизана донела тријумф црно-белима у Мадриду.

Победоносни кош Партизана изабран је и за најбољи потез у првим утакмицама плеј-офа.

Тренер кошаркаша Реала Ћус Матео изјавио је да очекује да његови играчи пруже максимум и остваре победу против Партизана у другом мечу четвртфинала плеј-офа Евролиге.

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић, после тријумфа у Мадриду, изјавио да је срећа била на страни "црно-белих" и додао да је и Реал могао да победи на првом мечу четвртфинала плеј-офа Евролиге.

Екипа Жељка Обрадовића победила је Реал пре два дана у Мадриду и тако повела 1:0 у четвртфиналној серији, која се игра до три победе.

Одлучујући кош на мечу постигао је капитен црно-белих Кевин Пантер, тројку у последњој секунди.

Кошаркаши Реала и Партизана играју у Мадриду другу утакмицу четвртфиналне серије Евролиге.