Извор: РТС

Војводина пружила одличан отпор, али је Ајакс прошао даље

Фудбалери Војводине поражени су од Ајакса резултатом 3:1 завршивши на тај начин своје учешће у квалификацијама за Лигу Европе

Као и у првом мечу, Новосађани су пружили одличну партију, али су им боља реализација и искуство недостајали како би евентуално одвели меч у продужетак.

Бандовић се поново определио за притисак и високо постављену последњу линију која је током већег дела меча успевала да заустави нападаче Ајакса.

Мучила се Војводина са креацијом, али је из контри успевала да припрети, а издвојио се Сери, који је након два меча значајно подигао своју цену.

Пипретио је у уводном делу сусрета, а Ивановић, који је заменио повређеног Полетановића, пропустио најбољу шансу за Новосађане у првом делу.

Са друге стране, једину озбиљнију прилику имао је Шутало, али је Сичење спасио сигуран погодак испред гол линије.

У другом делу су "копљаници" били офанзивнији и то им се исплатило у 53. минуту када су након корнера повели. Акпом је остао сам у срцу казненог простора, његов ударац је зауставио Царевић, али је Шутало из одбитка погодио небрањену мрежу.

Војводина се међутим није предала, а управо је Шутало само шест минута касније својим аутогом после центаршута Лазара Николића вратио "стару даму" у игру.

Покушавала је Војводина да дође до преокрета и резултата који гарантује продужетке, али није успела да реализује неколико добрих напада преко десног бока.

Ајакс је то знао да казни, а у завршници се истакао Хато. Перспективни бек холандског тима је прво маестралним ударцем матирао Царевића, а у другом минуту надокнаде је проиграо Траореа који је поставио коначан резултат.

Ајакс ће наставити такмичење у Лиги Европе, док ће Војводина покушати да се пласира у Лигу конференција. Први противник Новосађана у трећем колу биће Марибор.

Крај меча - 1:3

Пружила је Војводина одличан отпор, али је Ајакс искористио своје шансе и дошао до пласмана у треће коло.

90+2' ГООООЛ! Траоре ставља тачку - 1:3

Погодио је Траоре на дебију након контре и одличне асистенције Хатоа.

Сада је све готово.

90' Играће се још пет минута - 1:2

Шанса за Војводину да избегне пораз.

88' Сичење два пута испред гол линије - 1:2

Поново је штопер Војводине спасио већ виђен погодак.

Ајакс ближи тећем, него Војводина другом голу.

85' ГООООЛ! Хато за треће коло - 1:2

Добио је лопту леви бек Ајакса на 16 метара, одлично је примио и упутио диван ударац који Царевић није могао да одбрани.

Холански тим пред пласманом у наредну рунду.

83' Ушло се у неизвесну завршницу - 1:1

Војводина покушава преко бокова, али су центаршутеви били лоши.

Ајакс од постигнутог гола једино размишља како да се одбрани.

80' Траоре у игри - 1:1

Акпом излази, а бивши фудбалер Виљареала је у игри.

78' Нова прилика за "стару даму" - 1:1

Прети Војводина по десном боку, али изостаје завршни ударац.

Прилику је имао Савићевић, али је лоше захватио лопту.

У следећем нападу је покушао Хато, али је шутирао преко гола.

76' Нове измене у тиму Војводине - 1:1

Јусуф и Полетановић напуштају игру, а ушли су Савићевић и Величковић.

74' Пао је темпо - 1:1

Ајакс је "умртвио" игру и чека прилику из неког од центаршутева.

Имала је коначно шансу Војводина, али Јусуфов центаршут нико није испратио.

Војводини недостаје класичан нападач.

70' Војводини потребан погодак - 1:1

Нова пауза за воду.

Војводина након изједначења није успела да угрози госте, а потребан им је још један погодак за продужетке.

Бандовић још увек не уводи новог нападача.

63' Сери најбољи актер меча - 1:1

Сери игра на изузетно високом нивоу, како офанзивно, тако и дефанзивно. Велике проблеме правио је одбрани гостију, а у неколико наврата је и сјајно реаговао приликом напада противника.

Ајакс офанзивнији након примљеног гола.

60' Измене у тиму Ајакса - 1:1

Гоц и Берхајс мењају Форбса и Расмусена.

59' ГООООЛ! Аутогол Шутала - 1:1

Нови продор Серија који је упослио Николића, чији центаршут са десне стране је Шутало спровео у мрежу у покушају да интервенише.

56' Двострука измена у тиму Војводине - 0:1

Урош Николић и Бутеан су изашли, а ушли су Лазар Николић и Радуловић.

56' Покушај Серија - 0:1

Ушао је крилни играч домаћих у средину и пробао са двадесетак метара, али је био непрецизан.

53' ГООООЛ! Шутало за 1:0

Поново је поклекла Војводина након центаршута.

Након корнера Акпом је остао усамљен, али је његов ударац зауставио Царевић. Међутим, на лопту је налетео Шутало и довео госте у вођство.

51' Ајакс се одлично брани - 0:0

Покушавају домаћи кроз средину да нападну и скупе одбрану ривала, али недостаје боља повратна лопта нападача.

Одбрана Ајакса за сада сјајно постављена и Војводина није успела да припрети из позиционог напада.

48' Ајакс офанзивнији - 0:0

Покушавају гости да другачијим приступом дођу до гола и мирније завршнице.

За сада међутим Војводина одолева и добро покрива своје бокове.

Почело друго полувреме - 0:0

Војводина у нападу.

Стрелац из првог меча Ван ден Бомен је заменио Тејлора који има жути картон.

Крај првог полувремена - 0:0

Војводина је поново приказала одличан фудбал против четвороструког правака Европе, али јој и даље недостаје боља завршница.

Новосађани су били изузетно агресивни на средини терена и нису дозволили противнику да се разигра, а успели су и да направе неколико прилика из контри.

У уводном делу је Сери недовољно добро шутирао, да би Ивановић у другом минуту надокнаде пропустио најбољу прилику за Војводину.

На другој страни је претња долазила након центаршутева, а само Сичење је спасио већ виђен погодак након ударца Шутала.

Један гол у мрежи Ајакса у потпуности би променио ствари на терену.

45+2' Најбоља шанса за Војводину - 0:0

Поново је Сери повукао контру и упослио Ивановића који је из изгледне позиције унутар казненог простора шутирао поред гола.

Велику прилику пропустио је резервиста и питање је колико ће их још бити.

45' Четири минута надоканде - 0:0

Повреда Вукановића утицала је на то да се први део меча нешто више продужи.

43' Вукановић напушта терен - 0:0

Не може нападач Војводине на настави и мења га Ивановић који је почео први дуел.

41' Јак фаул над Вукановићем - 0:0

Шутало је био неопрезан и делује да је озбиљније повредио Вукановића ком се указује помоћ.

37' Жути картон и за Вукановића - 0:0

Повукао је нападач Војводине Баса и добио картон.

36' Војводина без праве прилике - 0:0

Одлично се крећу играчи "старе даме" и за сада парирају ривалу на средини терена.

Недостаје им међутим боља реакција након одузетих лопти и више играча у завршници који би могли да угрозе Пасвера.

32' Спасава Сичење Војводину - 0:0

Одличан напад Ајакса који је ударцем завршио Шутало.

Царевић је већ био савладан, али је Сичење интервенисао испред гол линије и избацио лопту у корнер.

Недуго после тога је још једном пробао Фиц Џим са ивице казненог простора, али је шутирао поред гола.

Милош Красић на трибинама стадиона у Бачкој Тополи

Милош Красић је каријеру почео у Рудару у родној Косовској Митровици, али је убрзо постао део Војводине. Са 14 година, 1999. године пребачен је у омладински погон новосадског клуба. После тога играо је за све младе селекције Војводине и био капитен омладинског тима.

У периоду од 2001. до 2004. године одиграо је 77 утакмица за црвено-беле из Новог Сада.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

30' Први жути картон - 0:0

Тејлор је прекинуо контру фаулом над Вукановићем и заслужено добио жути картон.

27' Недостаје завршни пас на обе стране - 0:0

Имала је Војводина добру прилику из контре, али је Сери погрешио приликом додавања испред противничког шеснаестерца.

Ајакс је покушао да узврати, али је Сичење одлично реаговао.

23' Ајакс прети из ваздуха - 0:0

Ајакс прети центаршутевима у нади да ће доћи до гола као и у првом мечу. Царевић међутим изузетно фокусиран и показује да се налази у доброј форми.

Главни арбитар је дао знак за паузу за воду.

20' Опао је темпо - 0:0

Много грешака у претходних неколико минута.

Прескачу игру и једни и други, без јасног плана како да угрозе противника.

Војводина је успела да издржи у уводном делу меча и има добар темељ за наставак.

STARSPORT
vojvodina-ajax-251676

17' Фиц Џим у прилици - 0:0

Остао је везни играч Ајакса сам на ивици казненог простора, али је изблокиран.

Након корнера који је уследио није било веће опасности.

15' Покушава Ајакс да узврати - 0:0

Покушавају гости преко бокова да науде Војводини, али за сада се тај план показао неуспешним.

Бекови Ајакса излазе доста високо, али је проток лопте изузетно лош на почетку.

Војводина много агресивнија.

10' Новосађани прете по десном боку - 0:0

Ајакс поново надигран у уводном делу меча.

Везни играчи гостију за сада без решења на пресинг Војводине која што пре жели да дође до првог гола.

Са друге стране, Петровић се истиче и диригује игром домаћих.

7' Прва прилика за Војводину - 0:0

Одлична лопта у дубину, након чега је Јусуф имао један на један са Хатоом.

Успео је да направи позицију за шут, али је Пасвер лако одбранио његов покушај.

5' Одлична атмосфера на "ТСЦ арени"

Одличну подршку има српски представник, имајући у виду да не игра на свом стадиону.

Повукли су се након првих пар минута играчи Војводине, те је Ајакс направио један добар напад на чијем крају су гости тражили пенал, али је судија из Турске проценио да фаула није било.

STARSPORT
Pedja Milosavljevic

3' Поново Војводина излази високо - 0:0

Пресинг Новосађана који као и у првом мечу покушавају да изнуде грешку противничке дефанзивне линије.

Ајаксов везни ред није довољно активан и за сада не успева да помогне својој одбрани, примораној на дуге лопте.

Меч је почео

Први са центра крећу фудбалери Ајакса.

Ту је и Миралем Сулајемани

Тадићев отац на трибинама

Пожелео је добродошлицу играчима клуба у ком је његов син Душан играо најбољи тенису у каријери.

Арда Кардеслер дели правду

Помагаће му сународници Мехмет Туграл и Сулејман Озај.

Турску судијску поставу употпуниће Чихан Ајдин.

Навијачи Ајакса у Бачкој Тополи

Броби и Бергвајн нису у саставу

Најбољи играчи Ајакса Брајан Броби и Стивен Бергвајн допутовали су у Бачку Тополу, али поново неће бити у саставу холандске екипе.

Фариоли ће на терен послати исти састав као и на претходном мечу.

Ново појачање за "стару даму"

Слободан Медојевић потписао је уговор са новосадским клубом, али неће бити у саставу за данашњи сусрет.

Долазак играча Ајакса на стадион

Бандовић пред Ајакс: Спремни смо за реванш

Тренер Војводине рекао је да је његова екипа спремна за реванш.

"Одиграли смо добру прву утакмицу, али Ајакс има предност од једног гола. Биће веома тешко и зато ћемо морати да будемо максимално фокусирани, пошто преко пута имамо веома добар тим и велики клуб. Ипак, имали смо довољно времена да се одморимо, анализирали смо ривала и спремни смо да будемо истрајни током читавих 90 минута и учинимо све да остваримо позитиван резултат", рекао је Бандовић.

Додао је да његова екипа мора бити спремна на све.

"Мислим да смо у првом делу утакмице били веома добри, али да смо касније, у финишу првог полувремена имали одређених потешкоћа. У другом полувремену променили смо игру, играли смо бољи пресинг, али једноставно чак и када играте агресивно, Ајакс има веома квалитетне појединце, који умеју да доносе добре одлуке. Друго полувреме било је боље и офанзивно и дефанзивно, али сада морамо да будемо још бољи, јер очекујемо још тежу утакмицу. Можда је Ајакс није очекивао толико тешку утакмицу и да ће сада имати другачији приступ. Мада ми тренери се увек припремамо за тешке утакмице и за нас је најважније што играмо пред нашим навијачима и то ће бити наша помоћ. Ајакс је веома опасан у нападима, имају посебну тактику, бекови се убацују високо и морамо да будемо спремни на све", изјавио је Бандовић.

Фариолијевих 11

Прва постава Војводине

Најава меча новосадског клуба

Велики број одлазака из Новог Сада

Клуб из главног града Холандије су од значајнијих играча напустили Дејан Зукић, Норман Кембел, Милан Лазаревић, Лазар Јовановић, Асмир Кајевић и Филип Малбашић.

Упркос великом броју промена, Војводина делује боље него што је то био случај на почетку претходне сезоне, али је питање да ли ће и то бити довољно за преокрет против Ајакса.

Одласци из Амстердама

Холандску екипу су током лета напустила само четири играча. Жорж Микаутадзе, који је блистао на недавно завршеном Европском првенству постигавши три гола, прешао је у Мец у ком је претходно био на позајмици.

Франциско Консеисао - стрелац победоносног поготка за Португал против Чешке на Евру - наставиће каријеру у Порту, док је Хорхе Санчез отишао у Круз Азул.

Само два дана пре реванша, Ајакс је отпустио хрватског репрезентативца Борну Сосу који није у плановима италијанског стручњака.

Доласци у Војводину

Новосађани су највећи посао у прелазном року завршили откупом Његоша Петровића од шпанске Гранаде. Некадашњи играч Црвене звезде претходну полусезону је провео на позајмици на "Карађорђу", постигавши неколико веома важних голова у борби за Европу.

Талентовани Марко Величковић који је дошао из Младости је на свом дебију против Текстилца постигао погодак, а клуб је појачао и леву страну довођењем Делеа из Радничког из Ниша, као и Лукаса Бароса из Жил Висентеа.

Лазар Николић би требало да покрије десни бок, штопер Михаи Бутеан је дошао из Румуније, а Марко Полетановић би требало да донесе преко потребно искуство на средини терена.

Одлична представа у првом мечу

Потпуно неочекивано, Војводина је на "Јохан Кројф арени" од првог минута изашла високо, без намере да се брани на својој половини и чека контре.

Таквим приступом, Божидар Бандовић изненадио је колегу Фариолија, чији тим читавих 20 минута није успевао да дође до прилике и начина да се избори са пресингом Војводине.

Ипак, до краја првог полувремена Ајакс је преузео иницијативу и направио неколико веома изгледних прилика које ипак нису резултовале голом, пре свега захваљујући расположеном Царевићу.

Деловало је да ће и други део игре протећи на сличан начин, али је Војводина дошла до даха током паузе и поново је била бољи ривал у наставку.

Погодили су Новосађани и стативу, имали још неколико прилика, али је Ајакс ипак први дошао до поготка и касније победе, након одличне акције резервиста Гоца и Ван ден Бомена.

Војводина се нада изненађењу

Након првог меча у Амстердаму у ком је Војводина пружила одличан отпор "копљаницима" и поклекла тек у завршници, очекивања пред реванш биће нешто већа него што је то био случај пред пут у Холандију.

Новосађани су нарочитпо у другом полувремену показали да могу да се носе са фаворизованим противником, ком је додуше недостајало неколико важних играча у нападу.

Утакмица ће услед реновирања "Карађорђа" бити одиграна у Бачкој Тополи, али нема сумње да ће фудбалери Војводине, чији је суперлигашки меч са Новим Пазаром одложен, имати велику подршку у покушају да направе изненађење и домогну се треће рунде квалификација за Лигу Европе.