Извор: РТС

"Орлови" ремизирали са Бугарском и обезбедили пласман на Европско првенство

Фудбалска репрезентација Србије играће наредне године на Европском првенству у Немачкој, пошто је у последњој утакмици квалификација ремизирала са Бугарском у Лесковцу 2:2. "Орлови" доминирали у првих 45 минута, а онда у наставку дошли у ситуацију да "ваде кестење из ватре". Драган Стојковић Пикси води Србију на Евро, први пут од 2000. године.

Србија ће играти на Европском првенству, реми са Бугарима као упозорење

Фудбалска репрезнтација Србије играће после 24 године на Европском првенству, пошто је у последњем колу квалификационе Групе Г у Лесковцу играла са Бугарском 2:2.

И то једина лепа вест коју су нам "орлови" приуштили данас.

Екипа селектора Драгана Стојковића Пиксија још једном је показала превише несигурности и то против ривала који је много слабији, индивидуално и тимски.

Опет је Србија показала два лица у једној утакмици - у првом полувремену је доминирала, у другом примила два необјашњива поготка и на крају се вадила против скромне бугарске екипе.

Првих 45 минута проткли су у налетима српског тима ка голу Бугарске, а једини гол у том периоду виђен је у 17. минуту, када је Вељковић испратио акцију и после пречке Гудеља убацио лопту у мрежу Наумова.

Управо је голман бугарског тима у првом делу био најзаслужнији што "орлови" на полувреме нису озишли са већом предношћу, попто је бранио ударце Костића и Митровића.

У наставку меча умало катастрофа.

Бугари су из две прилике, после две велике грешке "орлова" дошли до преокрета, а стрелци су били Русев у 59. и Десподов у 69. минуту.

Када су видели да је ђаво однео шалу, српски фудбалери начинили су још један додатни напор и преко Бабића дошли до изједначења и ремија у 82. минуту.

Србија је тако изборила пласман на Европско првенство као другопласирана екипа у Групи Г, пошто је Мађарска, у истом термину, после преокрета савладала Црну Гору 3:1 и обезбедила прву позицију у групи.

Жреб за групе на Европском првенству биће одржан 2. децембра.

Крај утакмице, Србија - Бугарска 2:2

Крај утакмице у Лесковцу, Србија је освојила потребан бод против Бугарске и наредне године учествоваће на Европском првенству у Немачкој.

Мађарска је у финишу меча оверила победу против Црне Горе и трећим гол, па на Евро иде са првог места у групи, Србија је другопласирана.

90+' Играће се још 4 минута у Лесковцу

85' Последње две измене у тиму Србије

Уместо Александра Митровића и Филипа Костића у завршници меча у Лесковцу играће Немања Максимовић и Филип Младеновић.

82' ГОООЛ! Бабић доноси изједначење Србији - 2:2!

Долази Србије и до другог гола на мечу и то опет после прекида - Тадић је извео корнер, Бабић био највиши у скоку и спровео лопту иза леђа голмана Бугарске!

76' Две измене врши Пикси

Уместо Андрије Живковића и Саше Лукића у игру улазе Дејан Радоњић и Иван Илић.

Мађарска води против Црне Горе 2:1

Преокренула је и Мађарска против Црне Горе и то у само два минута - поново је стрелац Собослај.

Ако ови резултати остану на снази на Европско првенство иду Мађарска као прва и Србија као друга селекција у групи.

71' Влаховић постиже погодак, који је поништен због офсајда

Душан Влаховић постиже погодак за Србију, али је исти поништен због офсајд позиције у којој се нашао нападач "орлова".

69' ГОЛ! Десподов доноси преокрет Бугарској - 1:2

Велику грешку Саше Лукића користи Кирил Десподов, који је истрчао контранапад и савладао Вању Милинковића-Савића.

Преокрет Бугарске у Лесковцу.

Мађарска изједначила против Црне Горе - 1:1

Мађарска је у Будимпешти изједначила против Црне Горе на 1:1, стрелац је Доминик Собослај у 67. минуту.

62' Влаховић у игри

Прва измена у српском тиму, уместо Ђуричића у игри је Душан Влаховић.

59' ГОЛ! Русев доноси изједначење Бугарској - 1:1!

Низ лоших потеза одбране Србије и Бугарска долази до изједначења у Лесковцу - стрелац је резервиста Русев!

53' Маестрална одбрана Милинковића-Савића, остаје 1:0 за Србију

Опасан напад Бугарсек после прекида, али је Вања Милинковић-Савић сјајно одбранио снажан ударац ка свом голу.

У међувремену је досуђена и офсајд позиција, тако да је и постигнут гол се не би рачунао.

51' Жути картон за Лукића

Прву јавну опомену у српском тиму добио је Саша Лукић после неопрезног старта на Краеву.

49' Чудна ситуација на терену, нема гола Митровића

Убацио је Митровић лопту у гол Бугарске, али он није признат, пошто белгијски судија сматра да је претходно лопта напустила терен и показао на корнер за Србију.

46' Настављен је меч у Лесковцу

Једна измена у тиму Бугарске у паузи - уместо "невидљивог" Минчева на терену је Русев.

Полувреме, Србија води против Бугарске 1:0

Добра игра српског националног тима у првих 45 утакмице и заслужено вођство против Бугарске.

Милош Вељковић је донео предност "орловима", а голман гостију Наумов је најзаслужнији што још нека лопта није завршила у мрежи Бугарске.

Имала Је Србија и мало среће, пошто је ударац Десподова завршио на пречки Вањиног гола.

Starsport

45' Напад је најбоља одбрана, лопта далеко од српског гола

Вечи део утакмице одвија се на половини Бугарске, што је вероватно и најбољи нач да Србија сачува предност.

Истекао је 45. минут у Лесковцу, играће се још два у надокнади времена.

Црна Гора води у Мађарској!

Голом Рубежића, Црна Гора води у Будипешти против Мађарске 1:0 од 36. минута.

Са овим резултатима у Лесковцу и Будимпешти, Србија би завршила квалификације на првом месту у Групи Г.

35' Нови ударац Костића, Наумов поново на правом месту

Неколико минута " орлови" притискали одбрану Бугарске, а ту опсаду гола ударцем је завршио Филип Костић.

Наумов поново на правом месту, биће то нови корнер за српски тим.

28' Десподов погађа пречку, Србија води 1:0

Најбољи напад Бугарске од почетка меча - Десподов је покушао ударцем ван казненог простора, а лопта је завршила на пречки гола Вање Милинковића-Савића.

Прво упозорење за "орлове".

23' "Орлови" препустили посед противнику, вребају шансу из контре

После изузетно агресивне игре на старту меча, фудбалери Србије су после постигнутог гола препустили посед бугарском тиму и вребају шансу да из контранапада удвоструче предност.

21' Прва прилика за Митровића, Наумов брани

Одлична полуконтра Србије - Костиће је упутио центаршут, Митровић шутирао главом, али је голман Наумов одлично интервенисао.

Starsport

17' ГОООЛ! Србија води голом Вељковића - 1:0!

Напади Србије уродили су плодом - после корнера Тадића, Гудељ је погодио пречку, а онда на лопту налетео Вељковић и донео предност "орловима"!

11' Покушава и Лукић, остаје 0:0

Леп напад српског тима, Живковић је асистирао за Лукића, који шутира право у Наумова.

8' Ударац Костића, нема гола

Први ударац ка голу Бугарске упутио је Костић са 20-ак метара искоса са леве стране, али лопта одлази поред гола Наумова.

6' Офанзива "орлова" од самог старта

Од првог минута утакмице игра се одвија на половини Бугарске. "Орлови" имају теренску иницијативу, али нису створили шансу пред голом противника.

3' Први жути картон на мечу, Петков опоменут

Покушао је Ђуричић да пролети по левој нападачкој страни Србије, али га руши Петков и одмах добија жути картон од белгијског судије.

Почео је дуел и у Будимпешти

Почео је меч између Мађарске и Црне Горе у Будимпешти, са ког ћемо пратити резултат.

1' Почео је меч у Лесковцу

Интонирају се химне у Лесковцу

После интонирања националних химни две државе очекујемо почетак дуела.

Играчи две екипе излазе на терен

Предвођени судијском тројком из Белгије, играчи две репрезентације изашли су на терен.

"Орлови" одрадили загревање пред меч

Starsport

У првом дуелу у Разграду није било победника

Бугарска и Србије први меч у Разграду одиграле су без победника -1:1.

"Орлови" су до бода дошли у последњим тренуцима меча голом Дарка Лазовића.

Утакмица ипак са навијачима, међу њима и два председника

Иако је првобитно било предвиђено да збок казне Уефе утакмици присуствују само деца до 14 година, Европска кућа фудбала делимично је усвојила жалбу ФСС и отворила за посету западну трибину стадиона "Дубочица".

Утакмици ће присуствовати председник Србије Александар Вучић, као и председник Уефе Александер Чеферин.

Ерик Ламбрехтс суди утакмицу Србије и Бугарске

Белгијанац Ерик Ламбрехтс главни је судија на мечу између Србије и Бугарске у Лесковцу, одредила је Европска фудбалска унија.

Познат је и састав Бугарске

За Бугарску утакмицу у Лесковцу почињу: Наумов, Попов, Петков, Атанасов, Турицов, Краев, Крастев, Груев, Десподов, Колев и Минчев.

Пиксијевих 11 за дуел са Бугарском

Селектор Стојковић утакмицу против Бугарске почиње са следећих 11 играча: Милинковић-Савић, Бабић, Вељковић, Миленковић, Гудељ, Лукић, Костић, Живковић, Ђуричић, Тадић и Митровић.

"Орлове" бод води у Немачку, победа може да значи и прво место

Екипи Драгана Стојковић Пиксија један бод је неопходан како би математички обезбедила пласман на Европско првенство.

Уколико тријумфују, "орлови" се надају победи Црне Горе у Будимпешти, пошто би то значило освајање рвог места у групи.

У случају пораза од Бугарске и победе Црне Горе против Мађарске, "орлови" би квалификације завршили на трећем месту у групи и остали би без пласмана на шампионат.

Србија дочекује Бугарску у одлучујућем мечу у квалификацијама

Србија и Бугарска у Лесковцу играју меч последњег кола квалификација за Европско првенство у Немачкој.

У истом термину у Будимпешти се састају Мађарска и Црна Гора.