Лацио без проблема против Динама, реми Нице и Сосиједада

Фудбалери Лација савладали су Динамо из Кијева резултатом 3:0 у мечу првог кола лигашке фазе Лиге Европе.

Већ након пет минута Лацио је имао предност, а стрелац је био Дија који се налази у одличној форми у последње време.

У 34. минуту било је 2:0, а у стрелце се уписао Деле Баширу, да би само минут касније Дија постигао свој други погодак и практично решио питање победника.

У другом полувремену су обе екипе добиле по црвени картон, а терен су раније морали да напусте Брагару и Нослин, који је провео само три минута на терену пре него што је морао назад у свлачионицу.

Са друге стране, дуел између Нице и Реал Сосиједада који је много обећавао завршен је без победника.

Гости су повели у 18. минуту преко Баренечее, али је Росарио изједначио у 45. минуту. До краја је Ница имала нешто више шанси за победу, али ће обе екипе морати да се задовоље бодом.

Славија из Прага је против Лудогореца у гостима приказала завидан ниво игре и славила са 2:0, а домаћи играчи су били ти који су јој донели победу. Јурасек је био прецизан у 37. минуту, док је коначан резултат у 65. минуту поставио Шитил.

Андерлехт је после одлично започетог другог полувремена и вођства од 2:0 против Ференцвароша успео да себи закомпликује живот, али и да на крају ипак освоји сва три бода.

Вершерен и Долберг су у 60. односно 66. минуту донели предност домаћој екипи, али су црвени картон Ангула и погодак Траореа у 86. минуту учинили завршницу занимљивијом.

Резултат се до краја ипак није мењао и белгијски представник је дошао до победе.